Vlastniť byt v Petržalke sa oplatí viac, než by ste čakali

Vlastniť byt v Petržalke sa oplatí viac, než by ste čakali

Petržalku môžeme nepochybne označiť za najrýchlejšie sa rozvíjajúcu mestskú časť Bratislavy. Aj vďaka tomu nájdeme na trhu nehnuteľností v tejto lokalite najširšiu ponuku nových bytov. Petržalka je schopná odpovedať na takmer každý typ dopytu. Aj tento fakt má na svedomí, že vlastníctvo bytu v tejto štvrti predstavuje veľmi lukratívnu a najmä perspektívnu investíciu.

 

Hľadáte svoje prvé bývanie alebo ste už väčšia rodina, či náročný klient, pre ktorého je bývanie aj otázkou prestíže? Petržalka dokáže uspokojiť všetky vaše požiadavky. Obľúbenosť tejto mestskej časti je na vrchole a potvrdzuje to aj neutíchajúca výstavba v tejto lokalite. Investori veľmi dobre vedia, že pomer kvalita a cena vychádza pozitívne práve v prospech Petržalky.

 

Kúpiť či prenajať?

Ak vlastníte nehnuteľnosť v Petržalke, buďte si istí, že to nebudete mať ďaleko do centra a v podstate ani do iných mestských častí. Výhodná poloha robí z Petržalky vhodnú lokalitu aj na prenájom bytov, nehovoriac o bezproblémovom neskoršom predaji nehnuteľnosti. Byt v Petržalke predáte vždy. Ceny na druhom brehu Dunaja sú ešte stále prívetivé, a preto zrak  mnohých kupujúcich padá práve na túto lokalitu.

 

Efekt zmenšovania sem nedorazil

Trendom posledných rokoch vo výstavbe bytov je vytváranie izieb na úkor rozlohy. Štyrom izbám dnes pokojne stačí zopár desiatok metrov štvorcových, nájdu sa však ešte projekty, ktoré tieto prestrelené výmery neberú vážne. Kúpa priestranného bytu za cenu, pri ktorej by ste sa v inej lokalite museli vzdať jednej izby, je oveľa pravdepodobnejšia práve v Petržalke.

 

Malý tip od nás na záver

V Petržalke sa rozhodne oplatí sledovať produkty nachádzajúce sa na trhu dlhšie a nepodliehať trendom. Obavy z toho, že by šlo o „zostatkový tovar, sú v tomto prípade neopodstatnené. Trh sa neustále vyvíja a fakt, že sa daný byt v minulosti nepredal, môže byť napríklad cena, ktorá bola v danom čase neprimeraná alebo ich uvedenie na trh bolo len nesprávne načasované. Pri množstve nehnuteľností, ktoré sa v Petržalke nachádzajú, sú obdobné prípady pomerne časté. Občas tu na trh prídu byty v období, kedy jednoducho nezodpovedali dopytu trhu. Dnes však čakajú práve na vás.

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií