Realitný maklér – poradí alebo odradí

Realitný maklér – poradí alebo odradí?

Máte skúsenosti s realitným maklérom? Aká je jeho práca? Je potrebná a nevyhnutná? Pomáha vám? Vie vám poradiť alebo vás svojou „osobou“ odrádza? Aj na tieto otázky, ktoré ste si možno kládli, vám v tomto blogu odpovieme. Na prácu realitného makléra sa môžete pozerať rôznymi spôsobmi. Prvým je, že si aj poviete, že je to práca ako každá iná. Alebo si poviete, že ide o špecifický a významný job. A možno patríte k tým, ktorí si povedia, že by ste ju hravo zvládli aj vy. Všetky spôsoby sú v podstate správne. Ide najmä o činnosť, ktorú musíte mať radi, musí vás baviť, napĺňať, obohacovať, viesť k neustálemu poznaniu a štúdiu a ktorá si vyžaduje profesionalitu, obratnosť, schopnosť komunikovať a pracovať s ľuďmi, no a takisto schopnosť deliť sa o svoje skúsenosti s kolegami. Nevyhnutnosťou pri práci s nehnuteľnosťami je dokonalá znalosť problematiky realitného a ekonomického trhu.

Aký by mal a zároveň nemal byť realitný maklér?

Keďže je reč o človeku, realitný maklér by mal byť v prvom rade človekom. Empatia, etickosť a ľudskosť musia byť jeho silnými stránkami. Mal by byť odborník a profesionál v pravom zmysle. Cieľom jeho činnosti je dobre vykonaná práca, ktorá počas celého priebehu vedie k uspokojeniu potrieb a želaní klienta a vrcholí pozitívnym hodnotením. Najlepšou vizitkou dobrého realitného makléra je, že sa jeho klienti k nemu vždy vrátia, opätovne využijú jeho služby a budú ho odporúčať svojim priateľom a známym. Stretnúť sa môžete aj s maklérmi, ktorí tieto vlastnosti nemajú alebo sa im vyhýbajú. A takí by túto prácu nemali robiť alebo by mali čím skôr urobiť aj nemožné, aby dobrými maklérmi boli. Zlý alebo nezodpovedný maklér má vo svojom hodnotovom rebríčku na prvom mieste zisk a osobný prospech. Až po nich nasleduje radosť z práce, spokojnosť klienta, motivácia a dosiahnutie dobrého mena nielen sebe, ale aj realitnej kancelárie, ktorú reprezentuje. Prajeme vám, aby ste mali iba tie najlepšie skúsenosti s realitnými maklérmi, ktorí vám vyhovejú a pomôžu tak, ako si predstavujete.

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií