Poznáte najvychytenejšie lokality na kúpu nehnuteľnosti

Poznáte najvychytenejšie lokality na kúpu nehnuteľnosti?

Aj vás často obklopujú informácie o slovenskej ekonomike, ktorej sa výnimočne darí? Že klesá nezamestnanosť, stúpa zamestnanosť, zvyšujú sa platy a ľuďom sa žije lepšie ako v minulosti?
Na tieto správy môže každý z nás reagovať individuálne. Jedno je však isté. Tak ako aj v ekonomike, podobne aj na realitnom trhu zažívame obdobie, ktoré niekomu vyhovuje a niekomu zas nie. Významnú úlohu v tejto spokojnosti či nespokojnosti hrá lokalita, čiže aj ekonomická situácia v jednotlivých slovenských regiónoch.

Skutočná situácia, ktorá úzko súvisí s ekonomickým postavením našej spoločnosti je taká, že ceny bytov sa spomaľujú a rastú najmä mimo hlavného mesta. V iných regiónoch, hlavne v krajských mestách, rastú ceny týchto nehnuteľností o čosi rýchlejšie.

Lukrativita v byte alebo dome?

Lukratívne alebo inak povedané vyhľadávané lokality na kúpu majú u každého záujemcu individuálne parametre. A to v závislosti od typu nehnuteľnosti, to znamená bytu, rodinného domu alebo pozemku. 
Ak ste mestský typ, určite pre vás bude vychytenou lokalitou byt, ktorý bude iba na skok do mesta, nákupného centra, zdravotného strediska, školy alebo škôlky. Niektorí sa rozhodujú aj so zreteľom na vzdialenosť do práce, prípadne mestskú dopravu alebo cestnú sieť.

Záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti, ktorí túžia po tichu, zeleni, záhradke a „samote“, tí preferujú lukrativitu v podobe pozemku alebo rodinného domu, staršieho, zrekonštruovaného alebo nového, a to v oblasti, kde obetujú väčšiu vzdialenosť k obchodom, škole, práci a iným zariadeniam.

Západ alebo východ?

Geografická lokalita je ďalším individuálnym faktorom, pre ktorý sa záujemcovia rozhodujú, kde si svoje hniezdočko zaobstarajú. Pozrime sa však na skutočnosť, ako je to u nás reálne.
Ak sa pozrieme na kúpu bytov, najobľúbenejšou lokalitou je Bratislava, nasledujú Košice a za nimi Banská Bystrica. Kúpa rodinných domov je zas obľúbená v blízkom okolí Bratislavy, Nitre a Trnave.

Keď si tieto údaje rozmeníme na drobné tak v Bratislave je najobľúbenejšou lokalitou mestská časť Ružinov, za ňou nasleduje Petržalka a po nej Nové mesto. Záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti si mohli najviac vyberať z ponúk v Bratislave, potom v Žiline a nakoniec v Trnave.

Či Bratislava alebo Košice, dom alebo byt, každý kupujúci si vždy vyberá podľa svojich vlastných možností a preferencií. Je už len na nás, aby sme mu ponúkli vždy to, po čom najviac túži a tak, aby to splnilo každé jeho očakávanie.

 

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií