Najžiadanejšie byty sú trojky

Najžiadanejšie byty sú trojky

V Bratislave, ale aj v ostatných regiónoch Slovenska je najobľúbenejším a najžiadanejším bytom trojizbový. Nečudo, keď ich je u nás niečo cez pol milióna! Ak napríklad bývate v bytovke, tak potom na 50% bývate v trojizbáku. Aj v súčasnosti je v rámci developerských projektov najviac naplánovaná výstavba trojizbových bytov.

 

Ich priemerná rozloha sa pohybuje od 55 do 82 a viac metrov štvorcových. Obľúbenosť týchto bytov je prostá – ľudia preferujú väčšie priestory, vyšší komfort a súkromie. Záujem o trojky je veľká tak u jedného človeka, ako aj u rodín s viacerými deťmi. Koľko ľudí, toľko chutí a preto je namieste, že požiadavky na rozlohu bývania sú u každého individuálne.

 

Trojizbový byt pozostáva z troch izieb – obývacia miestnosť, spálňa a detská izba, z vstupnej chodby, kuchyne, kúpeľne a toalety. Súčasťou trojizbových bytov sú takisto samostatná jedáleň, balkón či lodžia alebo komôrka. Niektoré byty sú označované ako 3,5 izbové, ktoré majú navyše jednu malú izbičku nachádzajúcu sa prevažne za výťahom. Táto miestnosť môže byť využitá ako pracovňa, komora alebo šatník.

 

Možnosti hrania sa s interiérom sú u trojizbového bytu o čosi jednoduchšie ako napríklad pri jedno alebo dvojizbovom byte. Viac miestností nemusí vždy znamenať viac možností. Dôležité je minimalizovanie priestorov predovšetkým tých úložných. Avšak aj tu platí „proti gustu žiaden dišputát“.

 

Najdôležitejšie kritérium trojizbového bytu je jeho lokalita a orientácia. Ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú bývanie nielen v trojizbovom byte je vybavenosť, materiálové zloženie, presvetlenosť a v neposlednom rade aj samotný stav, vek bytu a kvalita vyhotovenia.

 

Pri kúpe trojizbového bytu je dôležité pre koho má byť byt určený. Je rozdiel, ak budú v byte bývať mladí ľudia, single, rodiny alebo starší ľudia.

 

 

 

 

 

 

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií