Na znižovanie cien nehnuteľností si ešte musíme počkať

Na znižovanie cien nehnuteľností si ešte musíme počkať

Ak ste si mysleli, že sa realitný trh umúdri, mysleli ste si priskoro. Ak si plánujete kúpiť nový domov, budete sa musieť udrieť po vačku. Ale ak máte vlastný byt a chystáte sa ho predať, vaša peňaženka sa o čosi viac naplní. Z vášho pohľadu je súčasný trh s realitami celkom múdry.

Podľa aktuálnych štatistík je sa ceny nehnuteľností, ktoré sú určené na bývanie zvýšili až o 2,9 %, a to v porovnaní v 1. štvrťroku tohto roka oproti 4. štvrťroku minulého roka – 2017.

Štatistický úrad Slovenskej republiky uvádza, že ceny nových nehnuteľností (novostavieb) sa oproti minulému roku zvýšili až o 3,9 %. Ceny starších (existujúcich) nehnuteľností sa zvýšili o čosi menej, a to o 2,4 %. Štatistický úrad ďalej uvádza, že v porovnaní s prvým štvrťrokom v roku 2017 vzrástli ceny nehnuteľností určených na bývanie až o 11,7 %. Ak si to rozmeníme na drobnejšie, tak ceny nových nehnuteľností sa zvýšili o 12,7 % a ceny existujúcich nehnuteľností o 11,2 %.

Aby sme vás iba nestrašili, štatistiky majú pre vás predsa len aj dobré správy. Tie sa týkajú cien starších nehnuteľností, ktoré zlacneli napríklad v našom hlavnom meste. Analýza realitných odborníkov, ktorí podrobne monitorujú bratislavský realitný trh uvádza, že priemerná jednotková cena starších bytov dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka priemernú cenu vo výške 2 275 eur za meter štvorcový.

Oproti poslednému obdobiu minulého roka ide o pokles ceny starších nehnuteľností o 3,85 %. Podľa odborníkom je dôvodom neustále zvyšovanie cien nehnuteľností, predovšetkým novostavieb a existujúcich nehnuteľností.

Takže milí priatelia, ak chcete kúpiť nehnuteľnosť, zvoľte si správnu stratégiu, alebo sa obráťte na expertov v realitách. A ak chcete predať, urobte tak čo najskôr, aby ste na vašom obchode zarobili. Zverte sa do našich rúk a spoločne docielime vašu maximálnu spokojnosť!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií