Malá, ale útulná. Aj taká môže byť garsónka

Malá, ale útulná. Aj taká môže byť garsónka

Možno ste to nevedeli, avšak garsónka pochádza z francúzskeho slova garçonnière (garsonier) a v preklade znamená byt starého mládenca alebo dievčenská izba. Vo všeobecnosti ide o malý byt prevažne s rozlohou tridsiatich metrov štvorcových.

O garsónke, ako sme už spomínali, sa hovorí ako o byte starého mládenca. Ten zvyčajne k svojmu životu potrebuje skutočne málo miesta. Garsónka má iba jedinú obytnú miestnosť, ktorá je spojená s malou kuchynkou, kúpeľňou s toaletou a ďalším príslušenstvom. Ak niekto tvrdí, že garsónka je v podstate jednoizbový byt, mýli sa. V garsónke totiž nie je kuchyňa so spálňou oddelená stenou, ako to je u jednoizbových bytoch.

Prioritne je tento obytný priestor venovaný mladým ľuďom, ktorí chcú niekde začať a považujú ho za takzvaný štartovací byt. Druhou skupinou sú jednotlivci, ktorí bývajú alebo žijú sami. Existuje aj tretia skupina, ktorú zastupujú ľudia, ktorí preferujú minimalistické priestory a ktorým jednoducho stačí malý priestor na fungovanie. Mohli by sme ich spokojne nazvať skromnými...

Bývanie v garsónke sa na prvý pohľad zdá veľmi stiesnené, avšak u každého je to inak. Sú ľudia, ktorí si takýto spôsob bývania nevedia vynachváliť. Kúzlo je však v tom, že majú svoj minibytík dokonale a minimalisticky zariadený.

Úložný priestor, perfektne navrhnutá kuchynka s minimom spotrebičov alebo rôzne dizajnové kúsky, ktoré sa dajú skvele zamaskovať alebo skryť sú tie správne možnosti pre zútulnenie každej garsónky alebo iného malého bytu. Aj tí, ktorí majú radi malý priestor potrebujú určitú voľnosť a je na škodu, keď každý deň trávia v stiesnených podmienkach. Stačí, ak sa obrátia na odborníka, ktorý mu zo svojej garsónky urobí domov, z ktorého sa mu nebude chcieť odísť.

A čo vy? Vedeli by ste si predstaviť život v garsónke?

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií