Keď referencie naštartujú predaj nehnuteľností

Keď referencie naštartujú predaj nehnuteľností...

Predstavte si, že kupujete tovar alebo službu. Akúkoľvek. Čo je pri nákupnom procese pre vás najdôležitejšie? Je to cena? Kvalita? Vzhľad? Praktickosť? Štýlovosť? Alebo dáte na odporúčanie od niekoho, kto už v minulosti daný produkt alebo službu kúpil? Tak ako pri kúpe hocijakého tovaru, aj pri kúpe nehnuteľností je to podobné. Ak sa chystáte kúpiť nehnuteľnosť častokrát s idete poradiť s niekým, kto ju už raz kupoval. Najlepší scenár je ten, že váš známy, kamarát, kolega alebo niekto z rodiny mal dobrú skúsenosť pri kúpe nehnuteľnosti so šikovným maklérom a spoľahlivou realitnou kanceláriou. Aj pri predaji nehnuteľnosti sa môžete stretnúť a podebatovať s tými, ktorí predávali nehnuteľnosť sami alebo cez realitnú kanceláriu. Ak predávali nehnuteľnosť na vlastnú päsť, určite vás oboznámia s tým, čo všetko pri predaji potrebujete. V prvom rade sú to nervy a čas, no a v poslednom peniaze a konečná spokojnosť. Naopak tí, ktorí chceli všetko vyriešiť pod jednou strechou vám povedia, ako to celé prebiehalo, akú mali skúsenosť s maklérom alebo realitkou a napokon ako boli so všetkými službami spokojní.

Niet nad odporúčanie...

Je jedno, či ide o predaj alebo kúpu domu, bytu, pozemku, chaty alebo priemyselných objektov. Odporúčanie je spôsob, vďaka ktorému sa obrovským oblúkom vyhnete nekonečnému hľadaniu tej správnej realitnej kancelárie alebo realitného makléra. Ak už raz niekto má s niekým dobrú skúsenosť, bude ju šíriť medzi svojich blízkych a priateľov. Rovnako to, bohužiaľ, funguje aj s negatívnymi referenciami. Práve preto je veľmi dôležité, aby ste si pred kúpou alebo predajom nehnuteľnosti prečítali referencie na makléra alebo kanceláriu. Rovnako je potrebné, vyjadriť svoju spokojnosť, či nespokojnosť a podeliť sa s ňou, aby ste aj svojím názorom pomohli ostatným s výberom toho najlepšieho.

 

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií