Interiér – DNA každého bytu

Interiér – DNA každého bytu

Hovorí sa, že šaty robia človeka. To isté by sme mohli povedať aj o interiéri v každom byte, dome, ale aj kancelárii či hoteli a iných nehnuteľnostiach. Ide o takzvanú identitu bývania, ktorú si každý tvorí, kreuje, dopĺňa a určuje sám.

 

Interiér vo všeobecnosti označuje vnútorný priestor akéhokoľvek objektu. Najčastejšie sa spája s architektúrou. Typické sú preňho najmä estetické prvky, ktoré komplexne zastrešuje interiérový dizajn, ktorý sa inak nazýva aj ako architektúra interiéru. Ide o architektonicko-dizajnérsku disciplínu, ktorá je výsostne realizovaná v konkrétnom prostredí určitej stavby.

 

Bez estetického cítenia niet dokonalého interiéru...

 

Estetické cítenie je hlavnou ingredienciou nielen odborníkov, ktorí sa živia interiérovým dizajnom. Práve naopak, ak sa vieme pohybovať v modernom svete a máme cit pre detail a módu, nebude pre nás problém urobiť si z nášho bytu či domu miesto, ktoré bude bohaté na dizajnové kúsky a vychytávky, ktoré nielenže dobre vyzerajú, ale dokonale dokážu splniť účel.

 

Každý z nás túži bývať v byte alebo dome, v ktorom nechýba nadčasové zariadenie. Ak chceme z nášho domu urobiť útulný a moderný domov musíme dbať na čisté línie, prírodné farby, drevo alebo kovové prvky, ktoré sú v súčasnosti in a nemali by chýbať tak v modernom, ako aj vo vintage štýle interiéru. Do popredia sa takisto dostáva aj takzvaný industriálny štýl, ktorý sa takisto opiera o prvky retro a moderného štýlu.

 

Pri zariaďovaní bytu je dôležité zvážiť hlavne výber farieb – nábytku, podláh, stien a doplnkov. Netreba zabudnúť na osvetlenie, ktoré dokáže výrazne ovplyvniť vzhľad miestností. No a k ďalším prvkom takisto patria aj záclony, tienidlá, koberce, kvetináče, dekorácie a rôzne iné doplnky, ktoré by mali vzájomne vytvárať harmóniu čistoty, elegancie a komfortu.

 

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií