Dvojizbák pre dvoch – luxus. Pre rodinu? Takisto!

Dvojizbák pre dvoch – luxus. Pre rodinu? Takisto!

Čo je to luxus? Pre niekoho chlieb, pre niekoho kaviár. Pre niekoho škodovka či Rolls Royce. No a pre niekoho to môže byť dvojizbový byt alebo palác.

Dvojizbák je na Slovensku, ale aj v zahraničí považovaný za štandardnú bytovú jednotku, ktorá je cenovo dostupná a zároveň umožňuje pohodlné bývanie. Dvojizbák pozostáva zo vstupnej chodby, kúpeľne s WC alebo samostatnou toaletou, kuchyne a jednej dennej a jednej nočnej izby. Niektoré dvojizbové byty môžu byť rozšírené o komoru, balkón alebo lodžiu.

Priemerný dvojizbový byt má rozlohu od 50 do 68 metrov štvorcových, ale nájdu sa aj také, ktoré sú väčšie. Ďalším znakom pre dvojizbové byty sú veľké izby, ktoré možno efektívne využiť hlavne pre viacčlennú rodinu, napríklad s jedným alebo dvomi deťmi.

2-izbový byt pre jednotlivca alebo pár

Bývanie v dvojizbovom byte je pre jedného človeka úplný luxus. Takisto to môžeme povedať aj o páre, ktorému k životu úplne vystačí jedna spálňa a jedna obývacia izba pre trávenie väčšiny času. Ak k tomu pridáme malú kuchyňu, tak je to akurát. Viac priestoru si môže alebo môžu dovoliť vďaka efektívnemu využitiu úložného priestoru alebo dizajnových vychytávok, ktoré opticky rozšíria byt aj miestnosti v ňom. Samozrejme, každý jednotlivec má svoj vkus a preto je najdôležitejšie, aby sa každý vo svojom byte cítil čo najpohodlnejšie.

Pre rodiny môže byť z dvojky trojka

Keďže sme už spomínali výhodu dvojizbových bytov, ktoré častokrát oplývajú veľkými izbami, niekedy je hriech nevyužiť možnosť prerobiť dvojizbák na trojizbový byt. Tieto riešenia sú v našich končinách bežné a najčastejšie sa predeľuje najväčšia izba, z ktorej neskôr vznikne jedna menšia a jedna väčšia izba alebo dve rovnaké s cieľom, aby mal každý obyvateľ bytu vlastné súkromie a pohodlie.

Ďalšou možnosťou pri dvojizbovom byte je urobiť si z jednej izby 2 v 1. V praxi to znamená, že obývacia izba je vybavená rozťahovacou pohovkou, ktorá sa večer premení na manželskú posteľ a cez deň slúži ako pohodlný gauč.

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií